Hakkımızda

İki üniversite öğrencisinin mütevazi bir girişimi olan “Magazin Flikoston” sayfasında bugüne değin birçok konu hakkında yazılar kaleme alınmış, zaman zaman da haber niteliğinde içerikler üretilmiştir. Ve böylece Magazin Flikoston kendi mütevaziliği nispetinde geniş kitlelere ulaşabilmiştir.

Okurlarının teveccühünü kazanmış olan bu mütevazi portal, “Flikoston Haber” olarak yoluna devam edip temel önceliklerinden taviz vermeyerek, okurlarına gündeme dair haber alma ve çeşitli konularda bilgi edinme imkanı sunarak yeni bir haber platformuna dönüşmektedir.

Logosundaki kuş, bilenlerin de hemen tanıyacağı üzere Hüthüt (Şaneser) kuşudur ki; yayın hayatına girdiği andan itibaren Flikoston’un amacına uygun bir manayı temsil eder. Sözün özü bu platformun ziyaretçileri olarak sizlere her zaman doğru olanı ulaştırma gayretimiz daimidir ve amacımızı temsil eden Hüthüt kuşumuz da Haber Flikoston’un daimi hatırlatıcısıdır.

Flikoston Ne Demek?

flikoston

ad

  1. Yazıldığı gibi okunduğunda pek bir anlam ifade etmediği düşünülen Flikoston zaman içerisinde anlamını pekiştirmek için gösterilen bir çabadır. Hatta yatağını bulmaya gayret eden bir suya benzetilse yeridir. En doğru ve münasip yolu kendi devinimi içerisinde bulur, gideceği menzile varır. Öyle ki gökyüzünde hoş bir seda bırakmak isteyen, ardında bırakacağı izleri de önemseyeceğinden yol haline de önem gösterir. İşte Flikoston yeri gelir o halet-i ruhiyeye gösterilen ehemmiyet olur.

Write in

1.flick o’ stone

Künyemize ulaşmak için buraya tıklayınız.

İstek, dilek, şikayet ve diğer tüm taleplerinizi bize iletmek için buraya tıklayınız.