Bu sayfayı paylaş

Haber / Son Dakika

Aleyna Çakır Cinayete Mi Kurban Gitti?

İlk olarak intihar ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi Sema Esen (Aleyna Çakır)’in yerde baygın yatarken erkek arkadaşı Ümit Uygun tarafından çekilen görüntüleri sosyal medyada tartışma konusu oldu. Bu görüntüler akıllara Aleyna Çakır cinayete mi kurban gitti sorusunu gündeme getirdi. Ümit Uygun’un daha önce de Aleyna Çakır’a şiddet uyguladığı belirtildi.

Aleyna Çakır Ankara’ nın Keçiören ilçesindeki evinde, geçen çarşamba kendini tavana asarak intihar etmişti. Çakır’ ın cansız bedeni ise erkek arkadaşı Ümit Uygun tarafından bulunmuştu. 17 Nisan’da ise Uygun’un Çakır’ın baygın halde yerde yatan anlarını Instagram’dan canlı yayınlayarak paylaştığı ortaya çıktı.

Son olarak Çakır’ın kendine geldikten sonra emniyete giderek şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Çakır; “17 Nisan günü 04.00 sıralarında Ümit U.’nun arkadaşı ve benim de tanıdığım E.Ö. eve geldi. Kapıyı çalıp, ‘Ümit hakkında konuşmak istiyorum’ dedi. Kapıyı araladığımda ikisi de kapıyı iterek, zorla içeri girdi. Evde arkadaşım M.A. da bulunuyordu. Ümit içeri girer girmez ‘O…. seni öldüreceğim, sen bittin, seni yaşatmayacağım’ diyerek, boğazımı sıktı ve yumruk atmaya başladı. Astım hastası olduğum için salonun ortasında bayılmışım. Yaklaşık 20 dakika kadar baygın kalmışım. Kendime geldiğimde Ümit U’nun beni bayılttıktan sonra yerde yatarken telefonuyla Instagram’dan canlı yayın yaptığını öğrendim. Beni tehdit eden ve hakaretler eden Ümit’ten şikayetçiyim. Koruyucu tedbirlerin alınmasını talep ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı. Olaydan yaklaşık 1,5 ay sonra da hayatını kaybetti. Olay sonrasında gözaltına alınan Ümit Uygun ise suçlamaları reddederek “Benim kız arkadaşım olur. Ayrıldık. Olay günü de arkadaşım E.Ö.’yle birlikte evine gittik. E.Ö. kapıyı çaldı. Konuşmak istediğimi söyledim. Eve bizi kendisi aldı. Eşyalarımı istedim. Vermeyeceğini belirterek, kesmeye başladı. Bu sırada tokat attım. Sinir krizine girdi ve bayıldı. Yanında bulunan kız arkadaşı M.Ö. de ‘Siz gidin ben ilgilenirim’ deyince, evden ayrıldık” ifadelerini kullandı ve instagramdan canlı yayın yapmadığını belirtti, ardından da serbest bırakıldı. Fakat Twitter’da ortaya çıkan videoda Ümit Uygun’un kendi instagram hesabından Aleyna Çakır yerde baygın yatarken canlı yayın yaptığı ve “O iş öyle yapılmaz böyle yapılır” ifadelerini kullandığı görülüyor.

Aleyna Çakır’ın cinayet şüphesi ile ölümü #aleynaçakır başlığıyla Twitter da infial yaratmış durumda. Bu bir cinayet mi? Bir kadın daha cinayete kurban mı gitti? Olayın en kısa sürede aydınlatılması bekleniyor.

Bu sayfayı paylaş

Yanıt

E-posta adresin yayınlanmayacakZaruri alanlar işaretlendi *

HTML etiket ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>