Bu sayfayı paylaş

Yerele Kulak Ver

Terme Dernekler Federasyonu

‘Sivil toplum’, adından da anlaşılacağı üzere toplumun kendisini oluşturan temel taşlardan biri ve belki de en önemlisidir. Onun var olduğu ve güçlendiği yerde toplumun ve topyekûn milletin kendisi de güçlü olacaktır. Bu yüzden sivil toplumu besleyen her çaba desteklenmeye mecburdur. Milletin yararına olduğu için de bir tür milli vazifedir. Bu yüzden biz de bu yolun bir neferi olarak emek vermekten her daim gurur duymaktayız. Peki biz kimiz? Daha da özele indirgeyip soracak olursak İdris Güven kimdir?

Sizlere bu platform aracılığıyla kendimden ve temsil ettiğim organizasyondan bahsederek sözlerime devam etmeden önce, Flikoston ailesine en samimi duygularımla teşekkürü bir borç bilirim. Kendilerinin yerel ölçekte hizmet veren ve daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlayan bizim gibi organizasyonlara bu sayfa aracılığıyla sesimize ses katmaları, bizlerin nezdinde çok kıymetli bir harekettir.

İdris Güven

1 Temmuz 1977 Samsun’un Terme ilçesinde dünyaya geldim, ilkokulu Terme’de ortaokulu Samsun’da, liseyi de İstanbul Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi’nden mezun olarak tamamladım. Öğrenmeye ve gelişime açık olan kişiliğimin bir neticesi olarak farklı alanlarda eğitim ve özel kurslar alarak kendimi geliştirmeye devam ettim. Ayrıca, inşaat ve hizmet sektörü gibi alanlarda yıllarca çalışıp farklı kurumlarda yöneticilik yaptım/hala yapmaktayım. Evli ve Asude, Beytullah, Belinaysude isimlerinde 3 çocuk babasıyım.

Ayazağa’da yıllarca farklı STK’larda görev aldım ve Sarıyer Samsunlular Dernek başkanlığı vazifesiyle ilk STK yöneticiliği vazifemi yapmaya başladım. Daha sonra bünyesinde 15 derneği barındıran TerDef (Terme Dernekler Federasyonu)’in Genel Başkanlığı vazifesi bizlere uygun görüldü. Dahası SaDeF Genel Sekreterliği ve SamKon (Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerle de memleketimize ve Samsunluya hizmet etmeye devam etmekteyim.

Şu anda başkanlığını yürüttüğümüz derneğimiz vesilesiyle gerek İstanbul’da gerekse de Samsun’daki hemşerilerimiz ve hemşeri dernek temsilcilerimizle bir araya gelip hasret gidermekteyiz. Özellikle İstanbul’daki ilçelerimiz aracılığıyla düzenlenen festivallere aktif olarak katılarak bu kavuşmalarımız daha da sık yaşanır olmuştur. Aynı zamanda bir kültür organizasyonu da olan derneğimiz sayesinde kültürel varlığımızın görünürlüğünü de arttırmak adına bu tür girişimlerde aktif olarak bulunmak bizim nezdimizde elzemdir.

Uzun yıllar gurbette yaşayan hemşerilerimi bir araya getirmek, kültür ve dayanışma çatısı altında birlik beraberliği sağlamak, özellikle gençleri de bu sürecin enerjisi olarak bu birlikteliğe dahil etmeyi amaçlayan bir kardeşiniz olarak yıllardır dernekler vasıtasıyla hemşehrilerimle iletişim halindeyim. Daha da uzun yıllar bu birlikteliği sürdürmek ve onların sorunlarına ayna olabilmeyi amaçlamaktayım.

Bitirirken

Sözlerime son vermeden önce, içerisinde bulunuduğumuz bu sıkıntılı sürecin en kısa zamanda son bulmasını ve daha güzel ve imitvar zamanlara ulaşmayı diliyorum. Bunun için de otoritelerin tavsiyelerini dikkate alalım ve mümkün olduğunca evlerimizde güvende kalalım. Hepinize saygı ve sevgiyle…

Bu sayfayı paylaş

1 Yorum

  1. İdris başkan yolun açık başarıların daim olsun
    Hayırlı Ramazanlar

    Yanıtla

Yanıt

E-posta adresin yayınlanmayacakZaruri alanlar işaretlendi *

HTML etiket ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>