Bu sayfayı paylaş

Bülten / İş Dünyası / Sektör

İnsan Değerleri Departmanı

İnsan Kaynak Değil, Değerdir.

Yıllardır dilimizde, kurumumuzda hatta birçok makaleye konu olmuştur.İnsan kaynakları departmanları.

İnsan kaynakları, insan değerleri

Çalışanların motivasyonundan verimliliğine kadar birçok konu işlenmiş yazılmış çizilmiş ve tezlere soru olmuştur, insan kaynakları…

Evet buraya kadar her şey normal gibi. Bundan sonra ise olaylara biraz bizim yani Türk Milleti açısından bakacağız.

Bizler “pire için yorgan yakanlardanız…”

Bizler gözü kara insanlarız.

Bizler sıcak kanlı, samimi insanlarız.

Bizler hala bilimsel açıklamalardan daha çok, tavsiye ile işlerimizi yapan insanlarız.

Bizler zalim karşısında asla eğilmeyen, mazluma da asla ve asla el kaldırmayan bir milletiz.

Duygularımızı en önce tutan milletiz.

Bizler Türk Milletiyiz.

İşte tam burada insandan bahsedeceksek, bizlerin duygu yönetimi devreye giriyor.

Bizler için insan kaynak olmaktan daha çok değerdir.

Yani insan kaynak kaynakları departmanları isminin değiştirme zamanı geldi de geçiyor bile.

İnsan kaynakları, insan değerleri

İsmini değiştirip insan değerleri programları uygulamaya başladığında daha ismi pozitif etki etmeye başladı.

Biliyorsunuz ki personel sakatında ve verimliliğinin artmasında değerli olduğunu hissetmek çok çok önemli.İşte tam burada ilk önce söylemden yola çıkarak İnsan Değerleri Departmanları oluşturmak motive olmaya ilk adımı da atmış olacağız.

Gerçekten de öyle değil mi?

Şimdi düşünün bir iş görüşmesine gittiniz ve iş alındınız. Ve size dediler ki insan değerleri departmanı sizleri yönlendirecek dediler. Değerli hissetmez misiniz?

Ya da kendinizi nasıl hissedersiniz?

Uzun yıllar çalışmanın bir ürünün olarak çıkan ve önce söylemi değiştirildi. Verimliliğin artırılması açısından İnsan Değerleri Departmanı kuruldu.

Birçok şirketin İnsan kaynakları departmanını değiştirmek için destek istediğini belirtiliyor.

Her şeyin merkezinde insan var.Gerek çalışan açısından gerekse müşteri açısından her yerde, her şeyde insan var. O sebeple insanın motivasyonun ve iç iletişimin çok iyi olması gerekmektedir. Bu yönden İnsan Değerleri departmanı kurmak ve planlamaları bunun üzerine inşa etmek gelecek açısından, verimlilik açısından çok önemlidir.

İnsan kaynakları, insan değerleri

Çalışan sadakati ile ilgili en önemli etkinlikler bir tanesi tüm çalışanların ortak katılımı ile sosyal bir proje etrafında birleşmektir. Yapılacak olan sosyal projede el birliği ile tüm çalışanların katılması çalışanların o kuruma daha bağlı olmasını sağlayacaktır.

Firmalarımızın gelecekte de var olması için çalışanların verimliliklerin sağlamak adına ilk yapılması gereken en baştan başlanmalıdır. Tüm işletmelere İnsan Değerleri Departmanlarının kurulmasını tavsiye ediyoruz.

Bu sayfayı paylaş

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mühendislik fakültesi mezunu ve aslen Zonguldaklı olan Gurbet Altay, uzun yıllar perakende sektöründe çeşitli görevlerde çalışmıştır. Srasıyla reklam ve halkla ilişkiler müdürü, idari işler müdürü, kurumsal satış müdürü ve yönetim kurulu temsilciliği yaptıktan sonra Mart 2009 tarihinde daha fazla hizmet verebilmek için Eğitimci ve Danışman olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. Birçok üst düzey kuruma danışmanlık hizmeti veren Altay seminerler ve eğitimler vermekte, radyo ve televizyonda düzenlediği çeşitli programlarda perakende, ekonomi, sektör ve tüketiciye dair görüşlerini paylaşmaktadır.. İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görevini sürdüren Altay’ın, gelirini çocuk esirgeme kurumuna bağışladığı bir de şiir kitabı vardır ve halen Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yanıt

E-posta adresin yayınlanmayacakZaruri alanlar işaretlendi *

HTML etiket ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>